Jegyzetek

Minden mérés két laboralkalmat vesz igénybe.

1. mérés: Fejlesztői környezet megismerése, digitális szűrők tervezése és implementációja

A laboratóriumban rendelkezésre álló jelfeldolgozó processzoros fejlesztői környezet képességeinek, erőforrásainak megismerése. A jelfeldolgozó programok általános struktúrájának megismerése, a fejlesztés, hibakeresés lépéseinek gyakorlása egy egyszerű feladat megvalósítása során.

FIR és IIR szűrők tervezése és megvalósítása Analog Devices Blackfin processzoron, az átvitel függvény mérése függvénygenerátor és spektrumanalizátor alkalmazásval. 

2. mérés: Szabadon választott jelfeldolgozási feladat megoldása

Szabadon választott komplex feladat megoldása jelfeldolgozó processzor felhasználásával.

3. mérés: Adaptív szűrők vizsgálata

LMS-algoritmus megvalósítása. Az LMS-algoritmus változatai, az XLMS-algoritmus vizsgálata. Adaptív visszhangcsökkentés (echo cancellation), adaptív vonaljavítés és zajszűrés megvalósítása elektronikus és akusztikus csatornában.

4. mérés: Rezgésanalízis

A mérési feladatok megoldása során megismerhetők a gyorsulásérzékelők, mikrofonok és a hozzájuk szükséges elektronikus eszközök, továbbá a feszültséggé alakított jelek feldolgozásának eszközei. Példát láthatunk a beágyazott rendszerek prediktív karbantartás területén történő alkalmazására.

5. mérés:Elosztott rendszerek, szenzorhálózatok vizsgálata

A hallgatók megismerkedhetnek az elosztottan működő beágyazott rendszerekben felmerülő szinkronizáció problémájával. Megismerhetik a jelenséget, illetve az elosztott módon mintavételezett jelek értelmezésének és szinkronizálásának módszerét. Egy adattömörítést demonstráló alkalmazásban példát láthatnak arra, hogy hogyan használhatók fel az intelligens beágyazott eszközök elosztott jelfeldologzási feladat megvalósítására. 

 

© 2010-2024 BME MIT | Hibajelentés | Használati útmutató