Intel Edison és Intel Galileo Gen2 kártyák elérhetősége az oktatásban

Az Intel segítségével elérhetővé vállt a Intel Galileo Gen2 és Edison Singel Board Computerek (SBC) a Hálózatba kapcsolt beágyazott rendszerek tárgy hallgatói számára. Az eszközöket a tárgy választható házi feladatokban is használthatják a tárgyat felvett hallgatók.

TI Connected LaunchPad és BoosterPack elérhetősége az oktatásban

A Texas Instruments segítségével elérhetővé vállt a TI Connected LaunchPad és számos BoosterPack a Hálózatba kapcsolt beágyazott rendszerek tárgy hallgatói számára. Az eszközöket a tárgy laborjaiban és a választható házi feladatokban is használthatják a tárgyat felvett hallgatók.

Az alábbi eszközök érhetők el:

FPGA HW tervezői verseny 2015. - eredmények

Pályázatok

A BME Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék által meghirdetett „TETRIS” FPGA HW tervezői vereny döntőjében öt pályázat vett részt, mindegyikük színvonalas mérnöki munka eredménye. A pályázók a bemutatók sorrendjében az alábbiak voltak.

Emlékplakett Sujbert Lászlónak

Sujbert László Magyar Felsőoktatásért  Emlékplakettet kapott. Gratulálunk!

A munkatárs fényképe

Nemzetközi elismerés tanszékvezetőnknek

Az orvosbiológiai mérnökök 120 ezer tagot tömörítő nemzetközi szervezetének /International Federation for Medical and Biological Engineering, IFMBE,
www.ifmbe.org/  Honorary Life Member kitüntetését vehette át Jobbágy Ákos professzor úr. Gratulálunk!

HiPEAC Workshop on Building Partnership

A tanszék gondozásában 2015. június 22.-én (hétfőn)  HiPEAC Workshop lesz az IE 224 teremben!

Jobbágy Ákos "Egyetemi ifjúságért" kitüntetésben részesült

Egyetemi Ifjúságért” kitüntetésben részesült Jobbágy Ákos oktatási rektorhelyettes, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének egyetemi tanára.

Antal Péter dékáni dicséretet kapott

Antal Péter a 2015. május 12-i ünnepi Kari Tanácson dékáni dícséretet kapott, a bioinformatika oktatásban és kutatásban elért, nemzetközi mércével
mérve is kiemelkedő eredményeiért. Gratulálunk!

Varró Dániel az MTA Lendület programjának egyik idei nyertese

Az Akadémia elnöke 2009-ben hirdette meg a kimagasló teljesítményű fiatal kutatók számára létrehozott kiválósági programot, a Lendületet.