Dabóczi Tamás

daboczi (*) mit * bme * hu
Személyes honlap:

Bevezetés

Dabóczi Tamás jelenleg professzor és tanszékvezető a BME Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékén (MIT).  A BME-n szerzett villamosmérnöki oklevelet 1990-ben. Végzése óta a BME MIT tanszéken dolgozik. 1994-ben megszerezte a műszaki tudományok kandidátusa címet, 1995-ben a kandidátusi alapján a PhD fokozatot. 2013-ban habilitált, majd 2019-ben megszerezte az MTA doktora címet.

Szakterülete a beágyazott rendszerek, ezen belül a digitális jelfeldolgozás, inverz problémák. Vendégkutatóként több hónapot töltött a Svájci Műszaki Főiskolán (ETH Zürich), A Karlsruhei Műszaki Egyetemen. Meghívott kutatóként inverz szűrési algoritmusokat fejlesztett és implementált ultragyors digitális oszcilloszkópok kalibrálása céljából az USA elsődleges hitelesítő intézetében (National Institute of Standards and Technology, NIST, Gaithersburg, MD, USA). Hazai és nemzetközi kutatási projektekben projektvezetőként vagy taszk vezetőként vett rész jelfeldolgozás és beágyazott rendszerek területén.