Előadás a Szoftvertesztelés konferencián MI tesztelés témában

Dr. Majzik István meghívott előadást tartott a Szoftvertesztelés 2019 ipari konferencián "Kihívások és trendek mesterséges intelligencia alapú rendszerek tesztelésében" címmel.

A Szoftvertesztelés egy évente megrendezésre kerülő szakkonferencia, ahol hazai szoftver- és rendszertesztelők, tesztmenedzserek és IT vezetők tájékozódnak a friss tesztelési kihívásokról és irányokról.

Az előadás a következő témákra tért ki:

• Tesztelési célok és stratégiák mesterséges intelligencia alapú rendszerek esetén: hogyan teszteljünk, ha a követelmények és a részletes tervek nehezen megfoghatók (pl. tanuló rendszerekben)?
  • A teszteset tervezés és tesztkészlet kiválasztás szempontjai: mi a jó tesztkészlet?
  • Biztonságkritikus rendszerek verifikációjának új megközelítései: hiba alapú vagy a szándékolt funkcionalitás szerinti analízis?
  • Esettanulmányok: objektumfelismerés tesztelése, környezetfüggő viselkedés tesztelése autonóm rendszerekben (pl. gépjárművekben, robotokban).

Az előadás felhasználta a tanszék korábbi kutatási projektjeinek (pl. R3-COP, R5-COP) valamint a jelenleg futó BME Felsőoktatási Intézményi Kiválósági Program "Mesterséges intelligencia" (MI/SC) alprojektjének tapasztalatait is.

Az előadás diasora itt érhető el.