Láthatatlan labirintus, EEG és kamera alapú mozgáskövetés a tanulás vizsgálatában

A munkatárs fényképe
adjunktus
Szoba: IE338
Tel.:
Email: nagy (*) mit * bme * hu
Külső konzulens:
Háden Gábor

Aktív (aktuális, lehet rá jelentkezni)
önálló labor, szakdolgozat/diplomaterv

Az elvégzendő feladat egy „láthatatlan labirintus” leküzdése végtagmozgások segítségével. A „labirintust” egy felülről lefele néző számítógéppel összekapcsolt kamera és vizuális és hang visszajelzés adására képes perifériák alkotják. A kamera közel valós időben rögzíti a kéz pozícióját és hasonlítja össze egy térképpel és ad visszajelzést hang és/vagy fény visszajelzést a kéz pozíció és a térkép viszonya alapján. A labirintus megoldásához egy bizonyos mozdulatsort kell megtanulni.

A wavelet transform coherence (WTC) alkalmas az EEG és mozgáskövetés közvetlen összehasonlítására, nagy frekvenciatartományban és hosszabb időablakban. Ez alkalmas lehet a mozgástanulás mikrostruktúrájának feltárására.

Egy vagy több BSc vagy MSc hallgató számára egy, vagy több féléven keresztül, akár szakdolgozati témaként. Programozás ismerete előny.