Követelmények

Követelmények:

a. A szorgalmi időszakban:

  1. A 8. pontban felsorolt laboratóriumi gyakorlatok eredményes teljesítése előírt órarendi időpontokban. Az eredményes teljesítéshez előzetes felkészülés, a gyakorlatok során aktív közreműködés, és az elvégzett feladatok megfelelő szintű dokumentálása tartozik (lásd 7. pont).
  • Az előzetes felkészülést a mérésvezető a gyakorlat elején ellenőrzi. Elégtelen felkészülés esetén a gyakorlat nem végezhető el, a gyakorlatot a pótlási lehetőségek szabályai szerint meg kell ismételni.
  • A gyakorlatok során végzett munkát a mérésvezető a 4-11. méréseknél - minden hallgató esetében külön-külön - osztályzattal értékeli, amely a hallgató felkészültségét, a gyakorlat során végzett munkájának színvonalát, és a mérőcsoport közös jegyzőkönyvének minőségét veszi figyelembe. Elégtelen osztályzat esetén a mérést a pótlási lehetőségek szabályai szerint meg kell ismételni.
  1. Az ellenőrző mérés eredményes teljesítése. Az ellenőrző mérésre a szorgalmi időszak végén, előírt időpontban kerül sor. Az ellenőrző mérésen csak az vehet részt, aki mind a 11 gyakorlatot eredményesen teljesítette. Az ellenőrző mérés két részből áll:
  • Írásbeli rész (e1): Az ellenőrző mérésnek ez a része közösen zajlik az egész évfolyam számára. Az írásbeli alkalmával olyan feladatokat kell megoldani, amelyek lefedik a mérések anyagát, és a laborgyakorlatok során megszerzett, vagy ott elmélyített ismereteket kérnek számon. (Mérési módszerek, egyszerűbb kapcsolási rajzok, műszerek összekötésével kapcsolatos feladatok, stb.) Az írásbelit külön osztályozzuk.
  • Gyakorlati rész (e2): Ennek keretében a hallgató abban a laboratóriumban, ahol a gyakorlatokat is végezte, az elvégzett 11 mérés anyagából egy gyakorlati feladatot kap, amelyet adott idő alatt el kell végeznie, arról rövid jegyzőkönyvet kell készítenie. A mérésvezető a mérés végén ellenőrző kérdéseket tesz fel, és a munka színvonala, a mérési jegyzőkönyv tartalma, valamint a kérdésekre adott válasz alapján osztályzatot ad.

A félévközi jegy számításának módja:

jegy = 0.6m + 0.2e1 + 0.2e2

ahol m az eredményesen elvégzett 4-11. gyakorlatokon kapott osztályzatok számtani átlaga, e1 az ellenőrző mérés írásbeli részének osztályzata, e2 az ellenőrző mérés gyakorlati részére kapott osztályzat. (Kerekítés 50 századtól felfelé, az esetleges elégtelen osztályzatokat a jegy megállapításánál nem vesszük figyelembe). A félévközi osztályzat elégtelen, ha a hallgató nem végezte el eredményesen mind a 11 gyakorlatot, vagy e1 és e2 közül bármelyik elégtelen.

b. A vizsgaidőszakban: -
c. Elővizsga: -

Pótlási lehetőségek:

Az előírt 11 gyakorlatból a félév során maximum 2 alkalom pótlására biztosítunk lehetőséget, függetlenül attól, hogy elégtelen eredménnyel zárult a gyakorlat, vagy pedig távolmaradás miatt válik a pótlás szükségessé. Az első három mérés közül csak egy pótlásra van lehetőség, mégpedig a 3. mérés hetének végéig. A további tematikus mérések közül szintén egy pótolható a szorgalmi időszak végén a laborvezető által készített beosztás szerint. A gyakorlat(ok) pótlására a szorgalmi időszak végén, az ellenőrző méréseket megelőzően kerül sor a laborvezető által készített beosztás szerint.

Tartós betegség, vagy előre bejelentett és méltánylást igénylő esetben a laboratórium vezetője dönt az esetleges további pótlási lehetőségről, ill. annak rendjéről.

Eredménytelen, vagy elmulasztott ellenőrző mérés írásbeli és/vagy gyakorlati részének pótlására egy-egy pótlási lehetőséget biztosítunk.

© 2010-2024 BME MIT | Hibajelentés | Használati útmutató