MSc specializáció választás

Tanszékünk az alábbi specializációkat ajánlja az MSc-re ebben a félévben jelentkező hallgatóknak. A fő- és mellékspecializációk kiegészítik egymást, és a megcélzott szakmaterületen egy komplett képzést nyújtanak.

Dobrowiecki Tadeusz professzori kinevezése

A mai napon a közlönyben is megjelent, hogy Dobrowiecki Tadeuszt Köztársasági elnök úr 2018. szeptember 1. napjával egyetemi tanárrá nevezte ki. Gratulálunk a professzori címhez!

Fehér Béla Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott

A felsőoktatásban végzett három és fél évtizedes oktatói munkájáért, valamint a programozható logikai áramkörök kutatás-fejlesztése és gyakorlati alkalmazása területén elért, nemzetközileg is elismert eredményeiért Fehér Béla "Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat" kitüntetésben részesült. A díjat az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszterhelyettese nyújtotta át. Gratulálunk az elismeréshez!

IEEE Signal Processing Magazine szerkesztői megbízás

Bank Balázs kollégánk az IEEE Signal Processing Magazine szerkesztője lett  (Associate Editor). Az új szerkesztő bizottság összetétele megtekinthető itt (eredeti hír).

Gratulánunk és sok sikert kívánunk a feladathoz!

Jobbágy Ákost József Nádor Emlékéremmel tüntették ki

A hazai műszaki felsőoktatás, azon belül az egészségügyi mérnökképzés fejlesztése és szervezése terén kifejtett példaértékű munkásságáért, a BME oktatási folyamatai irányításában két évtizeden át betöltött meghatározó szerepéért, nemzetközi hírű tudományos tevékenységéért Jobbágy Ákos professzor "József Nádor" Emlékérmet kapott. A BME egyik legrangosabb kitüntetését a Szenátus 2018. május 26-i ünnepi ülésén a BME rektora adta át.
Gratulálunk az elismeréshez!

Péceli Gábort Széchenyi-díjjal tüntették ki

A méréselmélet és a kiberfizikai rendszerek területén elért kiemelkedő tudományos eredményeiért, továbbá ezek oktatásba való bevezetéséért, iskolateremtő tevékenységéért Péceli Gábor professzor urat Széchenyi-díjjal tüntették ki 2018. március 15-én. Az elismerést a parlementben Áder János köztársasági elnök, Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke adták át. Gratulálunk az elismeréshez!

Kemény János-díj: Dr. Bolgár Bence

Kemény János-díj a 35 éven aluli fiataloknak adományozható szakmai alkotó- és publikációs tevékenységük alapján. Alapítás éve: 2000. Kemény János a Darthmounth College (USA) professzoraként a BASIC nyelv egyik kifejlesztője és az időosztásos rendszerek egyik úttörője volt.

Idén Kemény János-díjat kapott Dr. Bolgár Bence Márton.

Dr. Bolgár Bence Pro Progressio Doktori Innovációs Díjat kapott

Az alapítvány kuratóriuma két pályázónak ítélte oda a 2018. évi Doktori Innovációs Díjat.

A díjakat Pakucs János, a kuratórium elnöke és Józsa János rektor adták át Az akikre büszkék vagyunk – kiválóságaink köszöntése c. rendezvényen 2018. november 21-én.

Kiemelkedő TDK-eredmények

Tanszékünk hallgatói kiemelkedő sikereket értek el az idei kari TDK-konferencián.

Schnell Alapítvány Publikációs Díja

Pályázati felhívás