Beágyazott operációs rendszerek laborok

A laborokon a Silicon Labs-tól kapott STK3700 fejlesztői kártyákat fogjuk használni.

A foglalkozásokról jegyzőkönyvet kell készíteni. Ezeket egy online felületen tudjátok megtenni, és mi is ott tudjuk ellenőrizni. Ezt a felületet az alábbi linkeken éritek el:

Az első labor jegyzőkönyve

A második labor jegyzőkönyve

A felület leírása pedig ezen a linken található.

Ha valakinek lenne saját STK3700 fejlesztői kártyája, akkor az otthoni gyakorláshoz az alábbi szoftverek szükségesek:

  • Simplicity Studio V4 fejlesztői környezet (a szoftver cross-platform, működik Windows, Linux és macOS operációs rendszerek alatt is). Jelenleg (2022.02.18) a fejlesztői környezet aktuális verziója a V5, és a Simplicity Studio letöltés oldalán már nem kínálják föl a régebbi verziót. A megadott link azonban szerencsére jelenleg még működik.
    • A telepítő egy félig offline, félig online installer. A letölthető fájl egy alap környezetet telepít. Ezt követően lehetőség van a használni kívánt eszköznek megfelelő további komponensek telepíésére. Ezt az alap környezet telepítése után megjelenő ablakban a "by device" opcióval lehet kiválasztani. Ekkor két lehetőségünk adódik:
      • Ha a kezünk ügyében van a kártya, összeköthetjük a géppel, és szerencsés esetben megtalálja, felismeri a fejlesztői környezet. A kiválasztásával tudjuk rávenni a telepítőt, hogy a következőkben az ehhez a kártyához szükséges egyéb komponenseket telepítse.
      • Ha nem lenne a kezünk ügyében a kártya, vagy nem ismerné föl a telepíéskor a fejlesztői környezet, akkor a keresőbe írjuk be, hogy "STK3700". A leszűrt találati listából így kézzel is ki lehet választani a kártyát.
  • Valamilyen soros porti terminál emulátor. A laborokban mi a PuTTY-ot használjuk (ez Windows és Linux alatt is létezik, és van egy macOS portja is), de bármi más jó lehet (pl. RealTerm, csak Windows).

A laborhoz használható további anyagok bejelentkezés után láthatóak.

© 2010-2024 BME MIT | Hibajelentés | Használati útmutató