Kriptográfiamentes biztonságos federált tanulási rendszerek vizsgálata

A doktorandusz fényképe
doktorandusz
Szoba: IE 424
Tel.:
Email: alelevente (*) mit * bme * hu

Törölt (nem látszik a listákban)
önálló labor, szakdolgozat/diplomaterv

A beágyazott rendszerek (különösképpen az önvezető gépjárművek és viselhető elektronikai eszközök) érzékeny információkat oszthatnak meg, miközben egy federált tanulási rendszerben vesznek részt. Célunk, hogy minimalizáljuk a magántitok-sérelmet olymódon, hogy nem vesszük igénybe a klasszikus kriptográfia eszköztárát.

Bár a kriptográfia megoldást nyújthat az adattiktosításra, a beágyazott rendszerek hosszú tervezett élettartama miatt az alkalmazott módszerek elavulttá válhatnak az évek során (lásd számítási kapacitás és kvantumszámítógépek). Így más módszereket bevetve is törekszünk a magántitok védelmére. Ez a módszer a nyers adatok megosztásán alapszik.

A hallgató feladata, hogy egy federált tanulási példán keresztül bemutassa a federált rendszer támadhatóságát, és bemutassa, hogyan lehet a federált rendszert biztonságossá tenni a nyersadatok megfelelő mennyiségű megosztásával.