Informatika + Matematika + Nyelvészet = Modellezési nyelvek és szemantika

Szoba: IB421
Tel.:
Email: molnarv (*) mit * bme * hu

Aktív (aktuális, lehet rá jelentkezni)
önálló labor, szakdolgozat/diplomaterv

Bizonyára észrevetted már, hogy a megfelelő fogalmak azonosításával a legbonyolultabb dolgokat is sokkal könnyebben el lehet magyarázni. Erről szólnak a modellezési nyelvek is. Egy jó nyelv azonosítja és jelentéssel (szemantikával) ruházza fel a célterület kulcsfogalmait, a legelvontabb fogalmaktól az egészen konkrétakig. Ebben a témában a nyelvtervezés aspektusaival lehet megismerkedni.

"Az univerzum összes dolga egy Valami, és mindegyiknek lehetnek dolgai, amik szintén Valamik."

Ha ezután a mondat után nem zártad be a témakiírást, vagy ha éppen elkezdtél azon gondolkodni, hogy mi lehet a "semmi", illetve mi az az "univerzum", akkor jó helyen vagy és várunk szeretettel! (Így kezdődik egyébként az új SysMLv2 rendszertervezési nyelv, de ezt majd megbeszéljük.)
Kapcsolódó tantárgyak:
Informatikai rendszertervezés