BME Cloud használata
Virtuális gép létrehozása a BME Cloud-ban
A BME Cloud címén (cloud.bme.hu) az alábbi opciók közül választhatunk:
Válasszuk a tárgynak megfelelő Cloud-t, tipikusan a VIK Cloud megfelelő. A belépéshez címtáras azonosítás szükséges, ami után az alábbi lehetőségek közül választhatunk.
Új virtuális gép létrehozásához a Virtuális gépek (Virtual machines) blokkban az új (new) zöld gombra kell klikkelni, majd kiválaszthatjuk azt a sablont (template), amiből saját példányt szeretnénk létrehozni, például a Windows 10 ISE v2-t, amennyiben a Xilinx ISE fejlesztői környezetet szeretnénk használni.
A virtuális gép látrehozása után klikkeljünk a virtuális gépünkre, majd indítsuk el azt. A virtuális gép elindulása után Remote Desktop (Távoli Asztal, RDP) protokollal tudunk belépni a gépre. A RDP kapcsolat létrehozásához a gép nevére, a felhasználói névre és a jelszóra lesz szükségünk, ezeket a felület bal oldalán találjuk (utóbbi akkor lesz látható, ha a szem ikonra klikkelünk).
Indítsunk el egy Remote Desktop klienst, és adjuk meg a megfelelő adatokat. Például a Windows 10 beépített kliensét használva:
Belépés után egy szokásos Windows asztal fogad minket (a telepített programok, ikonok megléte a használt sablon függvénye).
Ezután az alábbi funkciók használhatók:
-
Windows 10 ISE vXX (Xilinx ISE, Logsys GUI, MiniRISC IDE):
- Projekt létrehozása, fordítása, implementálása, programozói fájl generálása Xilinx ISE környezetben.
- Projekt szimulációja Xilinx ISE környezetben.
- Assembly kód végrehajtása szimulációs módban a MiniRISC IDE környezetben.
- FPGA kártya közvetlen elérése, programozása további teendőket igényel, a fenti lépések végrehajtása után még NEM működik.
Fontos!
- Az új projektek létrehozására javasoljuk a c:\temp könyvtár használatát.
- A virtuális gépek 2 óra nem használat után alvó állapotba kerülnek. Újra belépni csak akkor lehet, ha újra elindítjuk a gépet.
- Amennyiben 3 hétig nem lépünk be, a virtuális gép automatikusan törlődik. Ezért a fontos forrás fájljait mindenki tárolja máshol is.