A Mesterséges Intelligencia Csoport többfeladatos tanulási kutatását ismertette

A hazai mesterséges intelligencia csoportok munkáinak a bemutatkozásán a Mesterséges Intelligencia Csoport többfeladatos tanulási kutatását ismertettük.Az indukció és analógia matematikai gondolkodásbeli szerepétől kezdve áttekintettük a gépi tanulásban megjelenő transzferhatást, amely a mesterséges intelligencia alapmodelljeiben is központi szerepet tölt be. A transzferhatás duális módon megfigyelhető mind statisztikai aspektusból, ahogyan egy adott feladathoz tartozó adatok segíthetik egy másik feladat megtanulását és mind számítási aspektusból, ahogyan egy feladat reprezentációinak az optimalizációja segítheti egy másik feladat megoldását. Az elméleti megfontolásokat a tanszéki bioinformatikai labor egy valós gyógyszerkutatási alkalmazásán illusztráltuk. Az előadások és videók itt érhetőek el: