Lezajlott a 2017-es Kütyüpályázat

2009. óta hetedik alkalommal írta ki a Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány az ún. „Kütyű”-pályázatot a VIK BSc-s és MSc-s hallgatói számára. Minden megkötés nélkül bármilyen saját készítésű „kütyüvel” lehetett pályázni legyen az egy deszkamodell vagy akár egy kész, bedobozolt készülék.

Az idei pályázat bemutatójára 2017.11.24-én került sor a MIT-en, ahol nyolc pályaművel versenyeztek a hallgatók. A szakmai zsűri az I. díjat Becsey Ákos BSc-s villamosmérnök hallgatónak ítélte digitális iskolacsengő alkotásáért, amely az egyik iskolában már üzemszerűen működik. II. díjat kapott Olosz Balázs BSc-s villamosmérnök hallgató, aki házi készítésű laptoppal pályázott. III. díjas lett Gelbmann Róbert I. éves BSc-s villamosmérnök hallgató SMD alkatrészeket mérő kézi műszerével.

A díjazottak tárgyjutalmakat (műszereket, fejlesztőkészleteket) vehették át dr. Pataki Pétertől, az Alapítvány kuratóriumának elnökétől, míg a többi résztvevő jutalomként egy-egy speciális szerszámot kapott.