Pataricza András Honoris Causa Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesült

Prof. Pataricza Andrást az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 2019. szeptember 6-án tartott ülésén kiemelkedő szakmai, tudományszervezői és a TDK-t támogató példamutató tevékenységéért Honoris Causa Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben részesítette.

A Honoris Causa Pro Scientia Aranyérem az OTDT legnagyobb elismerése, kétévente legfeljebb 3 aranyérmet adnak át a természettudomány, a társadalomtudomány és a közéleti személyiségek körében.

„Ez az Országos Tudományos Diákköri Tanács legnagyobb elismerése azoknak, akik életükkel, munkásságukkal példázzák azt, hogyan kell és lehet az ifjúságot, az arra rátermett fiatal tudósokat segíteni, a diáktudósok és mestereik elismerését pártolni, támogatni." (a kitünetés leírása)

A kitüntetés ünnepélyes átadására 2019. október 31-én kerül sor.

Gratulálunk a rangos kitüntetéshez!