Jobbágy Ákost az MTA megosztott Akadémiai Díjban részesítette

A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége 2013. május 6-án, az MTA 184. ünnepi közgyűlésen kiemelkedő tudományos munkássága elismeréseként megosztott Akadémiai Díjban részesítette: Halász Gábort, a műszaki tudomány kandidátusát, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar Hidrodinamikai Rendszerek Tanszékének professor emeritusát és Jobbágy Ákost, az MTA doktorát, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanárát az emberi artériás és vénás érhálózat matematikai modellezésének kidolgozásában és méréstechnikájának fejlesztésében, továbbá az érrendszeri megbetegedések megelőzéséért és gyógyításáért kifejtett kiemelkedő, elismerésre méltó munkájáért.