Péceli Gábort az MTA rendes tagjává választotta

Péceli Gábor a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára, az egyetem rektora. Szűkebb szakterülete a műszaki informatika, ezen belül tudományos munkássága a jelek és rendszerek elméletéhez, a jelfeldolgozáshoz és a beágyazott rendszerek kutatásához kapcsolódik. Az MTA-nak 2007 óta levelező tagja. Eredményei számítógép-hálózatokon keresztül működtetett irányítási rendszerek analízisében és tervezésében játszanak fontos szerepet. Kutatási eredményei megalapozták tananyagfejlesztő tevékenységét is, amelynek során tudományos igényű, iskolateremtő tárgyakat dolgozott ki a villamosmérnöki alapoktatásban méréstechnika, elektronikus műszerek és intelligens műszerek témakörben, továbbá a posztgraduális oktatásban digitális jelfeldolgozás témakörben.

Péceli Gáborról készített rövid képes összeállítást ide kattintva megtekintheti.