tiphib240

Típushibák az 5. házi feladat megoldásában:

  1. Az első példában a wattmérő bekötése több helyen rossz volt. A wattmérőnek feszültség- és árambemenete is van, ennek megfelelően kell bekötni, érdemes a tankönyv ábráját alapul venni.
  2. A hibaszámítás sok esetben igen elnagyolt volt, rá kellett volna szánni az időt a levezetésre.
  3. A második példában az átlapolt spektrumra elég volt jellege helyes megoldást adni, de sok esetben a megoldás nem volt elég informatív.  A Megoldásban található felsorolásban foglaltakat kellett volna legalább leírni vagy ábrázolni.
  4. A mintavételi frekvencia becslésénél a szűretlen jelet kellett alapul venni, tehát nem aluláteresztő szűrőt kellett tervezni adott mintavételi frekvenciához, hanem a szűretlen jelhez mintavételi frekvenciát választani.
  5. A négyszögjel alapú becslést is teljes értékű megoldásnak fogadtuk el, feltéve, hogy egyébként helyes volt a gondolatmenet.
  6. A tranzisztor esetében többen nem jutottak el odáig, hogy XY üzemmódot kell használni az ooszcilloszkópon.
  7. Nem a bemenőjelet kell megválasztani a karakterisztika felrajzolásához! Az a tranzisztor kisjelű működése esetén, egy munkapontban érdekes. Itt a teljes normál aktív tartomány feltérképezése volt a cél, tehát a tápfeszültséget kellett periodikusan változtatni adott jelalak szerint. Ezt sajnos sokan eltévesztették.
  8. A házi feladatra összesen 14 pont volt kapható, hogy minél többet lehessen összegyűjteni, elméleti és gyakorlati szemléletű hallgatók egyaránt kaphassanak pontot.
© 2010-2024 BME MIT | Hibajelentés | Használati útmutató