tiphib226

Típushibák az 1. házi feladat megoldásában:

  1. Az első példában többen félreértették, hogy az eredmény egy szám kell legyen. Egy szám nem jelent feltétlenül egyetlen számjegyet!
  2. Az első példa megoldásához fontos volt az (egyszerű) hibaszámítás elvégzése.
  3. A második példában a magasságot a lengésidők arányával és a Föld sugarával kellett kifejezni, ha az inga hossza és egyéb konstansok a képletben maradtak, az nem jó megoldás.
  4. A mérés elvégzésének fizikai körülményeit többen elnagyoltan írták le, az azonos mérőeszközök inga és óra (!), valamint az állandó hőmérséklet lényeges elemek votlak.
  5. A harmadik példában többen nem értették meg az illesztési feladat lényegét: a függvény nem kell, hogy átmenjen az összes ponton.
  6. Az amplitúdóra és a fázisra felírva a költségfüggvényt, nemlineáris egyenletrendszer adódik, amelyet nem könnyű megoldani, ezért kellett addíciós képlettel felbontani a kifejezést, a két amplitúdóra már lineáris a feladat.
  7. Helyesírási megjegyzés: az "ugyan" mutató névmást minden esetben egybeírjuk a következő szóval, tehát: ugyanez, ugyanaz, ugyanolyan, ugyanakkor, ugyanannyi, ugyanannyiszor stb.
© 2010-2024 BME MIT | Hibajelentés | Használati útmutató